Strona główna
FAQ- najczęściej zadawane pytania

Jeśli jesteś zainteresowany/a ofertą nauki pływania, odezwij się na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub zadzwoń: 691 381 976- podeślę Ci wszystkie informacje w pigułce.

 

 
Nauka i doskonalenie pływania w Krakowie

dla dzieci i dorosłych

Chcesz aktywne spędzać czas, zadbać o figurę, kondycję albo po prostu nauczyć się czegoś nowego? Chciałbyś podczas wakacji nad morzem nie bać się zanurzyć głębiej niż tylko do pasa? Dobrze trafiłeś - pływanie to jedna z najmniej kontuzyjnych form aktywności odpowienia dla ludzi w każdym wieku, poprawiająca wydolność i ogólne samopoczucie.

Jeśli szukasz kogoś, kto zarazi Cię pasją do ruchu, doda odwagi, zmotywuje i wyszkoli - zapraszam na prywatne lekcje pływania. Dojadę na dowolny basen w Krakowie, wejdę z Tobą do wody i sprawię, że szybko zaczniesz robić postępy - i to z uśmiechem na twarzy!

Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy.

 
Przebieg zajęć

Dzieci

W nauce dzieci od podstaw ważne jest, żeby przełamać ich początkowe, naturalne obawy przed wejściem w nowe środowisko jakim jest woda. Dlatego pierwszym etapem jest tzw. oswajanie z wodą - ja robię to poprzez gry i zabawy ruchowe. Uczymy się zanurzać głowę, biegać w wodzie, w końcu leżeć na brzuchu i plecach. Wszystkie te elementy ponawiane i utrwalane są na każdych kolejnych zajęciach w formie rozgrzewki.

Dalej przechodzimy do głównej części zajęć, gdzie wykonujemy specjalistyczne ćwiczenia adekwatne do elementu, nad którym pracujemy (np. ruch nóg do kraula) przy pomocy deski, 'makaronu' czy 'ósemki'.

Część główna trwa pół godziny (dla dzieci jest to optymalny czas intensywnego ruchu w wodzie), natomiast ostatnie 15 minut poświęcamy bardzo ważnej części relaksacyjnej (wyciszenie po wysiłku), skokom do wody, nurkowaniu czy zabawie dowolnej.

 

Dorośli

W zależności od etapu, na którym znajduje się osoba dorosła, w przypadku nauki pływania od podstaw zajęcia również zaczynają się od oswajania z wodą. Dopiero w momencie nabrania pewności i swobody w wodzie, przechodzimy do nauki pełnych stylów.

Jeśli dorosły trochę już pływał, skupiam się przede wszystkim na eliminowaniu błędów i złych nawyków, uczę poprawności ruchów zarówno 'na sucho' (czyli na brzegu), jak i w wodzie. Początkujący dorosły może pływać godzinę. Staram się dostosować tempo ćwiczeń do danej osoby, tak aby nie serwować jej zbyt dużego obciążenia.

Dla dorosłych chcących jedynie dokonalić swoje umiejętności układam zadania treningowe, pracujemy nad szybkością, wytrzymałością i techniką. Ćwiczymy na lądzie z taśmami, przygotowujemy się do amatorskich zawodów (np. triathlon), używamy płetw czy 'łapek'. Dla chętnych nagrywam technikę pływania za pomocą kamerki Go Pro i dołączam jej analizę. To Ty decydujesz, czy na treningach ze mną chcesz się 'przeczołgać' czy zrelaksować :)

 

 

Masz więcej pytań? Zapraszam do sekcji FAQ

This year I will become the swimmer I've always wanted to be

 

Kontakt

07 2017-07-11 sesja jb sport miniJeśli chcesz umówić się (lub swoje dziecko) na lekcje pływania albo po prostu chciałbyś o coś zapytać lub dowiedzieć się szczegółów, to zadzwoń lub napisz do mnie:

Joanna Bielak
Tel. 691 381 976
e-mail: bielakjoanna@gmail.com

www.joannabielak.transalp.pl