Strona główna
FAQ- najczęściej zadawane pytania

 

1.  Co muszę mieć ze sobą na pierwszych zajęciach?

Musisz mieć tylko strój pływacki (polecam jednocześciowy dla kobiet i obcisłe spodenki dla mężczyzn). Na niektórych basenach obowiązkowe są czepki, zapytaj jakie zasady są na tym, na który się wybierasz. Poza tym: klapki, okularki pływackie, opcjonalnie suszarka do włosów (na większości basenów są). Jeśli masz, zabierz ze sobą kartę typu multisport/ok system i dokument tożsamości. Jeśli dziecko jest zmarzluchem, polecam piankę do pływania np. z Decathlonu (lub inną).

2.  Do kiedy muszę odwołać trening, żeby mi sie przepadł?

Trening odwołany min. dzień wcześniej nie przepada. Odwołane zajęcia tego samego dnia uważam za odbyte (chyba, że to sytuacja podbramkowa i jednorazowa, wtedy przymykam oko). Pakiet zajęć opłacony z góry za 10 zajęć ważny jest przez pół roku od daty przelewu. 

3.  W jaki sposób dokonywać płatności za zajęcia?

Pod koniec każdego miesiąca dostaniesz smsa z podsumowaniem zajęć w danym miesiącu i kwotą do zapłaty. Przynieś gotówkę na kolejne zajęcia lub zrób przelew:

JB SPORT Joanna Bielak

Nr konta: 88114020040000360276489516 (mBank)


W tytule proszę zamieścić imię i nazwisko kursanta oraz daty opłacanych zajęć

 

Jeśli potrzebujesz fakturę, podeślij swoje dane na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Jeśli wolisz płacić na bieżąco, nie ma problemu, może być gotówka lub przelew po każdych zajęciach.

Przy wpłacie z góry za 10 zajęć 1 zajęcia są gratis (11ste).

4.  Mam dwójkę dzieci w różnym wieku/na różnym poziomie pływackim, ale chciałbym żeby oboje pływali w tym samym czasie. Czy to możliwe?

Na pierwsze zajęcia zapraszam najcześciej pełen skład pływaków i ćwiczymy wspólnie (czasem proszę o pomoc w wodzie 1 opiekuna). Po tych zajęciach doradzam, jaka forma zajęć będzie mieć największy sens w danym przypadku. Przykładowe opcje:

-      każde z dzieci pływa indywidualnie po 45min jedno po drugim, żebyście nie musieli 2x jeździć na basen

-      z każdym z dzieci pracuję intensywnie 30min, a drugie w tym czasie bawi się/robi zadania z rodzicem lub czeka na brzegu i odpoczywa

-      zajęcia wspólne, ale każde z dzieci od czasu do czasu robi inne zadanie dobrane pod jego umiejętności

5.  Od jakiego wieku można zacząć naukę pływania?

Zapraszam od 3 miesiąca życia, jeśli dziecko prawidłowo się rozwija i w miarę stabilnie trzyma główkę. Stricte nauka pływania (ćwiczenia nastawione na style pływackie) to mw. 3-4 rok życia.

6.  Jak wyglądają zajęcia dla niemowląt?

Oswajamy się z wodą, uczymy się komend, dzieki którym dziecko wie, co za chwilę je czeka, kopiemy nóżkami, gonimy zabawki, nurkujemy, masujemy się wodą, uczymy się odpowiednich odruchów związanych z samoratownictwem (np. chwyt za brzeg), wodzimy wzrokiem za zabawkami w leżeniu na plecach, pogłębiamy więź z rodzicem, nabieramy odporności, budujemy bazę i prawidłowe wzorce ruchowe pod dalszą naukę pływania, rehabilitujemy się w wodzie i dobrze się bawimy

7.  Ile razy w tygodniu powinno się ćwiczyć żeby nauczyć się pływać? Ja długo zajmie nauka?

Jeśli któryś z instruktorów odpowie Ci na te pytania nie widząc Cię na oczy, to ściemnia;) Takie rzeczy jestem w stanie określić po pierwszym treningu. Jedna osoba już po 45minutach będzie pływać na plecach, druga potrzebuje 2 miesięcy oswajania się ze środowiskiem wodnym. Im częściej się pływa, tym oczywiście szybsze efekty. Nie ma sensu pływać raz na kilka tygodni, jeśli mało umiesz. Wtedy polecam poczatkowo intensywną częstotliwość spotkań (min 2x w tyg.), a potem rzadszą i pracę własną bez instruktora. Jeśli chcesz się tylko skonsultowac a propos techniki pływania, wystarczą zazwyczaj 2-3 spotkania.

 

 

 
Nauka i doskonalenie pływania w Krakowie

dla dzieci i dorosłych

Chcesz aktywne spędzać czas, zadbać o figurę, kondycję albo po prostu nauczyć się czegoś nowego? Chciałbyś podczas wakacji nad morzem nie bać się zanurzyć głębiej niż tylko do pasa? Dobrze trafiłeś - pływanie to jedna z najmniej kontuzyjnych form aktywności odpowienia dla ludzi w każdym wieku, poprawiająca wydolność i ogólne samopoczucie.

Jeśli szukasz kogoś, kto zarazi Cię pasją do ruchu, doda odwagi, zmotywuje i wyszkoli - zapraszam na prywatne lekcje pływania. Dojadę na dowolny basen w Krakowie, wejdę z Tobą do wody i sprawię, że szybko zaczniesz robić postępy - i to z uśmiechem na twarzy!

Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy.

 
Przebieg zajęć

Dzieci

W nauce dzieci od podstaw ważne jest, żeby przełamać ich początkowe, naturalne obawy przed wejściem w nowe środowisko jakim jest woda. Dlatego pierwszym etapem jest tzw. oswajanie z wodą - ja robię to poprzez gry i zabawy ruchowe. Uczymy się zanurzać głowę, biegać w wodzie, w końcu leżeć na brzuchu i plecach. Wszystkie te elementy ponawiane i utrwalane są na każdych kolejnych zajęciach w formie rozgrzewki.

Dalej przechodzimy do głównej części zajęć, gdzie wykonujemy specjalistyczne ćwiczenia adekwatne do elementu, nad którym pracujemy (np. ruch nóg do kraula) przy pomocy deski, 'makaronu' czy 'ósemki'.

Część główna trwa pół godziny (dla dzieci jest to optymalny czas intensywnego ruchu w wodzie), natomiast ostatnie 15 minut poświęcamy bardzo ważnej części relaksacyjnej (wyciszenie po wysiłku), skokom do wody, nurkowaniu czy zabawie dowolnej.

 

Dorośli

W zależności od etapu, na którym znajduje się osoba dorosła, w przypadku nauki pływania od podstaw zajęcia również zaczynają się od oswajania z wodą. Dopiero w momencie nabrania pewności i swobody w wodzie, przechodzimy do nauki pełnych stylów.

Jeśli dorosły trochę już pływał, skupiam się przede wszystkim na eliminowaniu błędów i złych nawyków, uczę poprawności ruchów zarówno 'na sucho' (czyli na brzegu), jak i w wodzie. Początkujący dorosły może pływać godzinę. Staram się dostosować tempo ćwiczeń do danej osoby, tak aby nie serwować jej zbyt dużego obciążenia.

Dla dorosłych chcących jedynie dokonalić swoje umiejętności układam zadania treningowe, pracujemy nad szybkością, wytrzymałością i techniką. Ćwiczymy na lądzie z taśmami, przygotowujemy się do amatorskich zawodów (np. triathlon), używamy płetw czy 'łapek'. Dla chętnych nagrywam technikę pływania za pomocą kamerki Go Pro i dołączam jej analizę. To Ty decydujesz, czy na treningach ze mną chcesz się 'przeczołgać' czy zrelaksować :)

 

 

Masz więcej pytań? Zapraszam do sekcji FAQ

This year I will become the swimmer I've always wanted to be

 

Kontakt

07 2017-07-11 sesja jb sport miniJeśli chcesz umówić się (lub swoje dziecko) na lekcje pływania albo po prostu chciałbyś o coś zapytać lub dowiedzieć się szczegółów, to zadzwoń lub napisz do mnie:

Joanna Bielak
Tel. 691 381 976
e-mail: bielakjoanna@gmail.com

www.joannabielak.transalp.pl